Haber

1 haftalık bebek Zeynep’i cami avlusuna bırakıp kaçtılar

Karaman’da bir caminin avlusunda 1 haftalık olduğu tahmin edilen bebek terk edilmiş halde bulundu. Hastanede tedavi altına alınan bebeğin kundak üzerinde adının ‘Zeynep’ olduğuna dair not bulunurken, polis bebeği bırakan kişi veya kişilerin kimliğini tespit etmek için çalışma başlattı.

Olay, akşam saatlerinde Mansur Dede Mahallesi’ndeki Çelebi Camii’nde meydana geldi. Akşam namazı için camiye gelenler, avluya terk edilmiş kundaklanmış bebek buldu. İhbar üzerine camiye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Sağlık ekiplerince Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan bebek, acil serviste yapılan ilk sağlık kontrolünün ardından detaylı muayene için yenidoğan yoğun bakıma kaldırıldı. Doktorların 1 haftalık olduğu değerlendirilen bebeğin kundak üzerinde adının ‘Zeynep’ olduğunu belirten bir not bulundu.

Tedavisi devam eden Zeynep bebeğin doktoru Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Sevgi Vurucu, şunları söyledi:

‘Bebeğin yaklaşık 1 haftalık veya 10 günlük olduğunu iddia ediyoruz. Göbek bağı düşmüş, gözleri hâlâ şiş ve şiş. Bebek geldiğinde genel durumu yeterliydi. Muhtemelen karnı toktur, kan şekerine baktık, iyiydi. Çocuğumuzu yenidoğan koğuşumuzda yatırdık. Şu an hayati tehlikesi yok. Onları burada besledik ve kanlarını aldık. Sadece hafif sararma görünümü vardır. Onun da tedavisine başladık. Şu an kan sonuçları çıkmadı ama bebeğimiz sağlıklı. Şimdilik tedavisi devam ediyor. Kan sonuçlarına göre planlarımızı yapacağız. Arkadaşları oyuncak bebeğin üzerinde bir not buldu ve ‘Zeynep’ oyuncak bebek dedi. Annesi o kadar yazmıştı. Biz de acil servise ‘Zeynep Bebek’ olarak kayıt yaptırdık.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu