Haber

1. Sınıf Atık Toplama Merkezi İnşaatı Çarşamba Günü Devam Ediyor

Çarşamba ilçesindeki “Birinci Sınıf Atık Toplama Merkezi”nde çalışmalar devam ediyor.

Çarşamba Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Belediye tarafından hayata geçirilen 1. Sınıf Atık Geri Kazanım Merkezi sayesinde geri dönüştürülebilir her türlü atık malzeme ayrıştırılarak geri kazanımıyla ülkeye katma değer sağlayacak.

Birinci Sınıf Atık Geri Kazanım Merkezi ile konut, iş yeri ya da kurumlardan kaynaklanan geri dönüştürülebilir atıkların kaynağında farklı şekilde toplanıp, farklı şekilde toplanıp, geri dönüşüme ve bertarafa bırakılması mümkün olacaktır.

Kağıt/karton, plastik, cam atıkları, metal atıkları, bitkisel atık yağlar, elektronik atıklar ve piller Çarşamba Belediyesi tarafından ilçede makul noktalara yerleştirilen Taşınabilir Atık Toplama Merkezlerinde toplanarak geri dönüştürülmektedir. Burada toplanan atıklar, inşaatı tamamlandığında Birinci Sınıf Atık Geri Kazanım Merkezi’nde toplanacak ve geri dönüştürülecektir.

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Birinci Sınıf Atık Geri Kazanım Merkezimiz, ilçemizde sıfır atık bilincinin oluşması, çevre temizliği ve geri dönüşümüne katkı sağlanması adına önemli bir adım olmuştur. Merkezimiz sayesinde atıkları geri kazanacağız. Böylece hem ekonomik olarak fayda sağlamak, israfı ve israfı azaltmak “Çevre kirliliğini önleyerek doğamızı koruyacağız. Bu kapsamda inşaat çalışmalarımız da tüm hızıyla devam ediyor.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu