Haber

Akşener’in danışmanı Çömez: İYİ Parti masada, krizin çözüleceğine inanıyoruz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in başdanışmanı Turhan Çömez, “Masadan kalkmak söz konusu değil. Biz masadayız ama 5 kişi masadan kalkıyor” dedi. Çömez, krizin “sağduyu” ile çözüleceğine inandıklarını söyledi.

Çömez, Cuma günü Akşener’in Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını desteklemeyeceklerini söylemesinin ardından yaşanan gelişmelerle ilgili sorularını yanıtladı.

Akşener’in “seçilebilecek adaya vurgu yaptığını” söyleyen Çömez, “Tablo onay tablosu değil. Vurgu ortak aday üzerindeydi. Son güne kadar Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına dair net bir açıklama yapılmadı. Son gün ortaya çıktı.”

2 Mart’ta Altı Masa’da imzalanan ortak bildiriye YETER Partisi liderinin imza atmasına ilişkin olarak Çömez, “Akşener’in 2 Mart’ta yaptığı açıklamada imzası Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına atılmış bir imza değildir. Krizin geçeceğine inanıyoruz. ortak akılla çözülür.”

Masadaki tartışmalara ilişkin konuşan Çömez, “Akşener, ‘Kazanacak adayla yola çıkmalıyız. Anket yapalım. Kişisel beklentilerle süreci riske atmayalım’ dedi.

“SÖZ KONUSU MASADAN ÇIKMAK DEĞİL”

Çömez, “Masadan kalkmak söz konusu değil. Biz masadayız ama masadan kalkan bir beyefendi var” dedi.

Çömez, “Kriz yok” şeklinde sözlerine devam ederek, şunları kaydetti:

“Parti içinde bu görüşteyiz. Kemal Kılıçdaroğlu yaklaşık bir yıldır masayı kuruyor ve masanın devamında aday olma isteğini bize hissettirdi. Kılıçdaroğlu aday olma isteğini açıklamadı ve Bu tarihi bir hatadır. Seçim arifesinde son aşamada siyasi bir hesaptır. Onu tarihi krizden çıkarmak için hepimiz elimizden geleni yapacağız. Önümüzde birçok alternatif, birçok çözüm var.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu