Haber

Aleyna Nur Gökçe’ye çarpıp ölümüne neden olan sürücüye 10 yıla kadar hapis

ESENYURT’ta metrobüsten inip evine yürürken otomobiliyle Aleyna Nur Gökçe’ye (21) çarpan sürücü Sezer Hükümdar (35) hakkında 6 yıldan 10 yıla kadar hapis cezasıyla dava açıldı. ‘olası kasıtla kasten öldürme’ kabahati. Kaza sonrası serbest bırakılan Sezer Hükümdar, itiraz üzerine yakalanarak tutuklandı. 5 ay önce alkollü araç kullanmaktan ehliyetine el konulan padişahın, 10 Mart 2008’de Avcılar’da 66 yaşındaki Satı Yılmaz’ı darp ederek ölümüne neden olduğu ortaya çıktı.

Esenyurt’ta 8 Kasım günü saat 20.30’da metrobüsten inip evine dönmek üzere yürüyen Aleyna Işık Gökçe’ye, Beylikdüzü istikametinde hızla seyreden Sezer Hükümdar idaresindeki otomobil çarptı. Araç ile duvar arasına sıkışarak ağır yaralanan Gökçe, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı. 18 gün yoğun bakımda tedavi gören Gökçe, kurtarılamadı ve hayatını kaybetti. Kazanın ardından yakalanan sürücü, çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 5 ay önce yine alkollü araç kullandığı gerekçesiyle ehliyetine el konulan ve alkollü olmasına rağmen Egemen’in adli kontrolden sonra tahliye kararına genç kızın yakınları tepki gösterdi. Ailenin avukatı Osman Yeşil, Büyükçekmece Adliyesi’ne giderek zanlının tutuksuz yargılanmasına itiraz etti. Savcılığa yapılan başvurunun ardından Sulh Ceza Hakimliği, Sezer Hükümdar hakkında tutuklama kararı verdi. Karar üzerine avukatıyla birlikte Büyükçekmece Yunus Emre Şehit Kenan Kumaş Karakolu’na giden hükümdar teslim oldu ve cezaevine konuldu.

DAVA AÇILDI

Savcılık tarafından iddianame hazırlanırken, Avukat Osman Yeşil, Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek davayla ilgili şunları söyledi: “Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede trafik patronu, kasten adam öldürme suçu İlk duruşmamız 14 Mart’ta Basın mensuplarına ve savcılığa teşekkür ederiz Müvekkilimizin ailesinin acıları bir nebze olsun hafifledi İddianamede kasten öldürme cezası olmasına rağmen Sanıklar aleyhinde 6 yıldan 10 yıla kadar, ailenin acısı hiçbir şekilde dinmiyor. Tek hedefimiz bir kişinin ölümüne neden olan tüm alkolikler. “Burada emsal teşkil etmek istiyoruz. Bu kişinin dava sürecinde kasten öldürme suçundan hüküm giymesi için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Hukuki çabalarımız sonuna kadar devam edecektir.”

2008 YILINDA DA ÖLÜME NEDEN OLDU. Aleyna Parıltı Gökçe’nin ölümüne neden olan sürücü Sezer Hükümdar’ın 66 yaşındaki Satı Yılmaz’ı 10 Mart 2008’de Avcılar’da 24 yaşındayken öldürdüğü ortaya çıktı. Sezer Egemen, o sırada çalıştığı şirkete kamyonetle mal dağıtırken, Mustafa Kemal Paşa, Karanfil Caddesi’nde karşıdan gelen araca yol vermek için karşıdan karşıya geçmek isteyen Satı Yılmaz’ı ezerek ölümüne neden oldu. Tutuklanan Sezer Egemen hakkında “taksirle ölüme sebebiyet verme” suçundan Küçükçekmece 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Bilirkişi raporunda, sürücünün dikkatsiz ve özensiz seyretmesi ve aracın arkasını yeterince kontrol edememesi nedeniyle kusurlu bulunurken, ölen kadının da uymadığını belirterek ikinci derecede kusurlu olduğu kaydedildi. kurallarla. Hükümdar, bu suçtan 43 gün tutuklu kaldıktan sonra 21 Nisan 2008’de serbest bırakıldı ve 29 Temmuz 2008’de alttan cezaya çarptırıldı. Sanığa 1 yıl 8 ay ağır hapis cezası veren mahkeme, davranış indirimi, kişiliğini, sosyal durumunu ve yargılama sırasında duyduğu pişmanlığı dikkate alarak cezayı 12 bin 100 TL para cezasına çevirdi. O sırada maktul yakınlarının o dönemde uğradığı zararı tazmin etmedikleri gerekçesiyle kararın ertelenmediği gerekçesiyle 1 yıl gecikmeli olarak kendisinden sürücü belgesi alınmış ve karar 2013 yılında Yargıtay tarafından sağlamlaştırıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu