Haber

BOTAŞ’tan ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi maçındaki “sözlü ve fiziki” saldırı nedeniyle açıklama

BOTAŞ Kulübü, ING Kadınlar Basketbol Harikalar Ligi play-off yarı final ilk maçında ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi ile sözlü ve fiziki saldırıya maruz kaldıklarını açıkladı.

Kulüpten yapılan açıklamada, 7 Nisan’da Mersin’de oynanan ilk maçta rakip takımın teknik direktörü Roberto Iniguez’in sporcusu Melis Gülcan’a bir şeyler söyleyerek hem oyuncuyu hem de teknik ekibi kışkırttığı iddia edildi. bir durumdan sonra.

Maçın hakem üçlüsünün bu pozisyonu izlemekle yetindiği iddia edilen açıklamada, “Üçlü hakem maç boyunca kendilerine yapılan hakaret ve tehditleri görmezden gelerek aleyhimize çok rahat kararlar alarak bize gerekli mesajı verdiler. takım her zaman.” ifadeler kullanılmıştır.

Açıklamada, genel menajer Gürkan Can’ın koridordaki karşı grup yetkililerinden baş antrenör Iniguez’i uyarmalarını istediği belirtilirken, şu görüşlere yer verildi:

“Iniguez bu duruma el hareketi ile karşılık verdi. Daha sonra genel menajerimiz Gürkan Can karşılık verince üzerine koşmaya çalıştı. Gürkan Can karşılık olarak İniguez’in üzerine koştu. Çıkan arbede sonucu taraflar sakinleşti. Genel Müdürümüz ikinci yarı başlamadan önce sahadaydı.Grup antrenörü ile gerginlik devam ederken tüm teknik ekibimiz rakip grup yöneticileri ve taraftarlarının sözlü ve fiziki saldırılarına maruz kaldı.Arbede sırasında kadromuz ısınamadı, ve rakip takım yöneticileri oyuncularımızı sahaya çıkmamaları yönünde tehdit ve küfürler savurdu.Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) gözlemcisi ve hakem üçlüsü sahada bize yönelik saldırılara rağmen maça başladı. tüm bu olaylar üzerine fiziki saldırıya geçen ve işi belli olmayan salonda oturmaya devam eden genel müdürümüz ve salondaki geliştirme kadromuz teknik ekibimiz salonda oturmaya devam etti. Kaldırıldı. Tüm bunlar olurken TBF ve yetkililerinin sesinin çıkmaması hayret verici. Tüm olayları idari ve adli yollarla takip edeceğimizi kamuoyunun bilmesini isteriz.”

haber-yuregir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu