Haber

Burak Kızılhan: Hakemlerin Fenerbahçe’ye yaklaşımı normal değil

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Burak Kızılhan, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

Kızılhan, “Fenerbahçe maçlarında hakemlerin normal bir yaklaşımı olmadığını defalarca söyledik! Bu da yetmedi sorumlulara sorduk! Hiçbir şeyin değişmemesi bir yana, durum giderek ağırlaştı.”söz konusu.

“Türkiye Futbol Federasyonu, MHK, ne olduğunu görüyorsun değil mi?”

Türkiye Aktif Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Başkanı Abdurrahman Arıcı’nın sözlerine de değinen Kızılhan, şunları söyledi:

“Abdurrahman Arıcı’nın sözleri, bugüne kadar söylediklerimizin resmi açıklamasıdır! Biliyoruz, farkındayız ama asıl sorumlular ve muhataplar bu konuda ne yaptılar? Ne yapacaklar???!!! Türkiye Futbol Federasyonu, MHK , ne olduğunu görüyorsun, değil mi?”

“Ali Koç’un iddialarını çürütmeleri gerekiyor”

Türkiye Aktif Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Başkanı Abdurrahman Arıcı, katıldığı canlı yayında şu ifadeleri kullandı:

“Fenerbahçe’nin 8 yıldır şampiyon olamamasında hakemlerin etkisi ile ilgili bir oran veremem ama hakem hatalarından kaynaklanmayabilir. Bazı hakemler organize olmuş olabilir. Bu tür hataların yapıldığına dair soru işaretleri var. aynı grup üst üste.İstanbulspor maçında kusurlar vardı.Penaltılar ve goller verilmedi.Gol olursa kaleci, Oyuncunun aleyhine gider, faul olursa kaleci yapar. , ama gol iptal.Bu bir düzenleme ile alınmış bir karar mı diye sorarsanız bir şey diyemem.Bunlar üst üste olunca insan düşünüyor.Valencia’nın Karagümrük maçındaki pozisyonu da değerlendirilmedi. penaltı.

Bu hatalar bir araya getirildiğinde Ali Koç’un haklılık payı var diyebilirsiniz. Hakemin hatası ama kulüp başkanı onları bir araya getiriyor. Sistematik olduğunu söylüyor, o zaman bir şey söyleyemiyorsun. TFF ve MHK’nın gerekli açıklamaları yapması gerekiyor. Lale Orta, pozisyonlarla ilgili açıklamalarda bulunuyor. Kendi hakemlerini savunmak zorunda. Ali Koç’un iddialarını çürütmeleri gerekiyor.”

mesudiye-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu