Haber

Bursa Yıldırım, Türkiye’de iki belediyeden biri oldu

BURSA (İGFA) – Bursa’dan bu belgeyi alan birinci mahallî idare olan Yıldırım Belediyesi, Türkiye’de ise iki belediyeden birisi oldu.

Yıldırım Belediyesi, Arama Kurtarma Grubu farkındalık oluşturmaya devam ediyor. Belediye çalışanlarından ve gönüllülerden oluşan 47 kişilik arama kurtarma grubu, İzmir Sarsıntısı, Ege Bölgesi’nde meydan gelen yangınlarda, Narlıdere’de yaşanan sel felaketinde etkin olarak vazife alarak başarılı çalışmalara imza atmıştı.

Eğitim ve akreditasyon çalışmalarına aralıksız devam eden Yıldırım Belediyesi Arama Kurtarma Grubu, değerli bir muvaffakiyete daha imza attı. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı Akreditasyona Dayalı İş Birliği Mukavelesi kapsamında ‘Orta Seviye Kentsel Arama Kurtarma’ alanında 11-12 Kasım 2022 tarihlerinde İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı tarafından düzenlenen 48 saatlik teorik ve uygulamalı imtihanı muvaffakiyetle tamamlayarak, AFAD Orta Düzey Kentsel Arama Kurtarma Evrakını almaya hak kazandı.

Bursa’da bu dokümana hak kazanan birinci ve tek lokal idare olan Yıldırım Belediyesi, Türkiye genelinde ise bu dokümana sahip iki belediyeden birisi oldu.

Türkiye’nin ve Bursa’nın depremselliğini hatırlatan Yıldırım Belediye Lideri Oktay Yılmaz, “Bugün Düzce’de meydana gelen zelzele, ülkemiz ve kentimizin en değerli gündem unsurlarından birsinin depremsellik olduğunu bir daha gösterdi. Zelzele üzere birtakım doğal afetleri önleyemeyiz tahminen fakat alacağımız tedbirler ile yaşanacak kayıpları ve acıları asgariye indirebiliriz. Sarsıntı başta olmak üzere doğal afetler konusunda yürüttüğümüz çalışmaları iki temel başlık altında sürdürüyoruz. Birinci olarak afetler yaşanmadan evvel zelzeleye güçlü, inançlı, konutlar, gelişmiş bir ulaşım ağı toplumsal alanları olan kentler inşa ediyoruz. Bu bağlamada kapsamlı bir kentsel dönüşüm atağı yürütüyoruz” dedi.

“BURSA’DA İLK VE TEKİZ”

Afetlere uğraş konusunda yürüttükleri çalışmaların ikini kısmında ise afet sonrası yürütülecek faaliyetler ve aksiyon planının yer aldığını aktaran Lider Yılmaz, gerek deneyim gerek ise teknolojik donanımları ile yalnızca Yıldırım’da değil Türkiye genelinde değerli çalışmamalara imza attıklarını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu