Haber

Can Tanrıyar kimdir, kaç yaşında, ne iş yapıyor? Can Tanrıyar Neden Tutuklandı?

Ünlü televizyoncu Can Tanrıyar da son dönemde gündemden düşmeyen isimlerden biri. Bir dönem sevgilisi Petek Dinçöz ile konuşulan Tanrıyar, magazin dünyasının tanınan simalarından biri. Televole gibi birçok programa imza atan ünlü televizyoncu, Uçankuş haber sitesi ve Uçankuş TV’nin de sahibidir. Ünlü isim, geçtiğimiz günlerde Muhammed Yakut’a bilgi ve belge aktardığı gerekçesiyle gözaltına alınmıştı. Ancak önceki saatlerde Tanrıyar’ın tutuklanmasına karar verildi. Birçok kişi neden tutuklandığını merak ediyor.

Peki Can Tanrıyar kimdir, kaç yaşındadır? Can Tanrıyar neden tutuklandı? Detaylar burada…

Can Tanrıyar kimdir?

Can Tanrıyar 1960 yılında İstanbul’da doğdu. Annesinin adı Melahat, babasının adı Mustafa’dır. Alevi bir ailenin oğlu olan Tanrıyar, 15 yaşında babasının işlettiği saunada çalışmaya başladı. Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde okurken ud ve hentbolla ilgilendi.

Can Tanrıyar’ın Kariyeri

Üniversite eğitiminin ardından Milliyet gazetesinde muhabir olarak çalışmaya başladı. Burada haftanın belirli günlerinde hentbol panorama yazıları yazdı. Askerden ayrıldıktan sonra Fenerbahçe’de muhabir olarak çalıştı. Tan, Güneş, Sabah gibi birçok gazetenin spor bölümünde çalıştı.

Milyonları ekranlara kilitleyen Televole programının yapımcılığını üstlendi. Ardından Uçankuş adlı programı yaptı.

Can Tanrıyar Evli mi Çocuklu mu?

Can Tanrıyar, 1988 yılında Şafak Demircioğlu ile evlendi. Bu evlilikten Oğulcan ve Anılcan adında iki oğlu oldu. Şafak Demiroğlu 2004 yılında vefat etti. 2008 yılında uzun süredir birlikte olduğu Petek Dinçöz ile dünyaevine girdi. Ancak çift 2010 yılında boşandı.

Can Tanrıyar, 2020 yılında Tamar Öner ile evlendi. Çiftin bir çocuğu var.

Can Tanrıyar Neden Tutuklandı?

Ünlü televizyoncu Can Tanrıyar, 26 Nisan Çarşamba günü İstanbul Emniyet Teşkilat Şube ekiplerince gözaltına alındı. Youtube’da siyasi görüntüler paylaşan Muhammed Yakut’a Tanrıyar’ın bilgi, belge ve fotoğrafları aktardığı iddia edildi.

Can Tanrıyar ve Muhammed Yakut’un görüntü paylaşım sürecinde birlikte hareket etmesi tezlerin ortasında. Ayrıca Tanrıyar ve Yakut’un bir diğer müşteki hakkında görüş ve eylem birliği içinde “yağmalamaya teşebbüs” eylemi işlediklerine ilişkin tespitler kapsamında tutuklandığı öğrenildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından İstanbul Adliye’ye götürülen Tanrıyar, ifadesinin ardından İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi’ne sevk edildi.

Can Tanrıyar, kişisel verileri ele geçirmek veya yaymak ve yağmalamaya teşebbüs suçlarından İstanbul Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu