Teknoloji

Citroen My Ami Buggy Türkiye’de satışa çıkıyor

Citroen’in tamamen online kanallardan satışını yaptığı %100 elektrikli mobilite çözümü Ami, yaklaşık bir yıllık süre sonunda ülkemizde binden fazla satış gerçekleştirmeyi başardı.

Citroen, sıfır emisyon değeri ile tamamen elektrikli yapısıyla tüm şehir merkezlerine erişim sağlayan Citroen Ami’ye Citroen My Ami Buggy adlı yeni bir versiyon ekliyor.

Yeni modele Avrupa’da büyük ilgi

My Ami Buggy modelinin Avrupa stokları sadece 10 saatte tükendi.

Seçilen pakete göre aracın Avrupa’daki fiyatı 7.790 euro ile 10.490 euro arasında değişiyor.

Ami Buggy’im Türkiye’ye geldi

Citroën kullanıcıları tarafından büyük beğeni toplayan My Ami Buggy modeli Türkiye’de online olarak satılacak.

Ami’nin standart modeli 369 bin TL’den satılırken, My Ami Buggy modelinin fiyatı 399 bin TL olarak açıklandı.

8 Ağustos’ta satışa çıkacak olan My Ami Buggy modelleri sınırlı sayıda ülkemize gelecek.

Citroen My Ami Buggy neler sunuyor?

My Ami Buggy, sahilde veya doğada hayatı kolaylaştıran pratik bir eğlence aracı olarak tasarlandı.

Panoramik tavan, aydınlık ve ferah bir iç mekan sağlarken, kapıların olmaması havadar bir kabin yaratıyor. Elektrik güç aktarım sistemi, içten yanmalı motorlara kıyasla emisyonsuz sürüş ile çevre dostu bir duruş sergiliyor.

Menteşeli metal borular, My Ami Buggy’de kapıların yerini alıyor. Açılır tavana gelince, Mehari veya 2CV’ye atıfta bulunan yumuşak gri kumaş tavan, panoramik tavanın yerini alıyor.

Bu koruyucu, su geçirmez ve UV ışınlarına dayanıklı kumaş, sürücüyü ve yolcuyu güneş ışığından veya olumsuz hava koşullarından korumak için sarılıp açılabilir. Açılır kumaş tavan, çıtçıtlarla çatı açıklığına sabitlenebilir.

Teknik detaylar

%100 elektrikli Citroen My Ami Buggy, 45 km/saate varan hızlara ulaşabilen, debriyajsız, yumuşak ve akıcı bir sürüşün yanı sıra ilk hareketten itibaren yüksek çekiş gücü sunan dört tekerlekli bir mobilite çözümü olarak öne çıkıyor. , elektrik motorunun ürettiği yüksek tork sayesinde. .

My Ami Buggy, tek bir şarjla 75 kilometreye kadar elektrikli sürüş menziline ulaşabiliyor. Bu, doğada sürüş için gerekli menzili sağlar. 5,5 kWh kapasiteli lityum-iyon pil, araç mahalline gizlenmiş ve yolcu tarafı kapı eşinde bulunan kablo ile hızlı bir şekilde şarj edilebiliyor. 220 Volt standart bir prizde tam şarj için 3 saat yeterlidir.

Sadece 3 saatte yüzde 100 şarj olabilen Citroen My Ami Buggy ile özel şarj istasyonu ihtiyacı da son buluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu