Ekonomi

Coinbase 557 milyon dolar zarar açıkladı

Investing.com – ABD’nin en büyük kripto borsası madeni para tabanı sektörün ağır koşulları nedeniyle süreç hacimlerinin azalmasıyla 2022’de 557 milyon dolar zarar açıkladı. Dördüncü çeyrekte şirketin gelirinin %75 oranında azaldığı görüldü.

Coinbase’in açıkladığı finansal sonuçlara göre, 2022’nin son çeyreğinde şirket, 581 milyon dolarlık beklentiye karşılık 629 milyon dolar gelir açıkladı. Ama bu rakam geçen yılın aynı döneminde 2,5 milyar doların dörtte birine denk geliyordu. Şirketin dün yaptığı açıklamada hisse başına zarar 2,46 dolar olarak açıklandı.

Böylece Coinbase, kripto piyasalarında ayı piyasasından sert darbe aldı ve üst üste 4 çeyrek kaybetti. Olumsuz piyasa koşulları nedeniyle şirket, geçen yıl Haziran ayında çalışanlarının %18’ini işten çıkardı. havalandı . Ocak ayında, kalan işçilerin %20’sini işten çıkarmak zorunda kaldı.

Coinbase CFO’su Alesia Haas konuyla ilgili yaptığı açıklamada, finansal sonuçları düzene sokmak için daha fazla işten çıkarma olabileceğinin sinyalini verdi. Coinbase, ABD’deki kripto varlıklarını güvence altına alma sorununun yanı sıra tüm zorluklarla da uğraşmak zorunda. Şirket tarafından yapılan açıklamada, platformunda bir kripto para biriminin menkul kıymet olarak tanımlanması durumunda yasal işlem başlatılacağını belirterek, bir kripto para birimini menkul kıymet olarak kaydetmenin zorluğuna değindi.

2023 yılında toparlanmaya başlayan kripto para piyasaları ile Coinbase hisse fiyatı yıl başından bu yana %75 değer kazandı. Dün gece sonuçların açıklanmasının ardından dalgalı hareket MADENİ PARApayı geçen yılki kriz ortamında %85 oranında azalmıştır.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu