Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İçişleri Bakanı Soylu’nun telefonunda Mehmetçik’i tebrik etti

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun telefonuyla Hakkari Mahya Tepe Üs Bölgesi’nde Mehmetçilerin bayramını kutladı.

Bakan Soylu, bayramın ilk gününde Hakkari’deki Mahya Tepe Üs Bölgesi’nde görev yapan Mehmetçik ile görüşmeye geldi. Bakan Soylu, burada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı arayarak üs bölgesi hakkında bilgi verdi. Üs bölgesinin yeni yapıldığını ifade eden Soylu, “Burası Tunceli’den Karadeniz’e kadar tüm bölgenin lojistik ana merkeziydi, giriş kapısıydı. Geçen yıl bu üs bölgesinde 8 teröristi etkisiz hale getirdiler ve bu bölge de etkisiz hale getirildi. tamamen temizlendi.”

Erdoğan, “Tüm komuta timini, astsubayları şahsım, ailem ve milletim adına tebrik ediyorum. Allah nice bayramlar nasip etsin. Kahramanlığınız bu terör hareketinin burada üs kurmasına izin vermedi. Allah razı olsun. yardımcınız olsun.Tüm şehitlerimizin bayramı mübarek olsun.” Allah’tan rahmet diliyorum. Allah onları sevgili habibine komşu kıldığı gibi bizi de o makama ulaştırsın.” Soylu, Zap Suyu’nun kenarında çektiği fotoğrafı da ‘Zap Suyu’ notuyla Twitter hesabından paylaştı.

haber-inonu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu