Haber

Dürümlü katliamında ailesinden 16 kişiyi kaybeden Bayram Yaman hayatını kaybetti.

Dürümlü katliamında ailesinden 16 kişiyi kaybeden Bayram Yaman hayatını kaybetti.

DİYARBAKIR – Diyarbakır’ın Dürümlü mezrasında 6 yıl önce PKK’lı teröristlerin 15 ton patlayıcı yüklü kamyona düzenlediği saldırıda ailesinden 2 oğlu, 1 torunu ve ağabeyinden 16 kişiyi kaybeden Bayram Yaman böbrek yetmezliğinden hayatını kaybetti.

Bingöl’ün Genç İlçesi’nde 12 Mayıs 2016’da Sur ilçesine bağlı Tanışık köyü Dürümlü mezrasında PKK’lı teröristlerin 15 ton patlayıcı yükledikleri kamyonu patlatmaları sonucu 12 Mayıs 2016’da düzenlenen saldırıda 16 kişi hayatını kaybetmişti.

Saldırıda Bayram Yaman; Ailesinden 2 çocuk, 1 torun ve ağabey olmak üzere 16 kişiyi kaybetti. Yaman o acıyla 7 yıl böbrek hastası oldu. Diyaliz hastası Yaman dün hayatını kaybetti.

Bayram Yaman’ın yeğeni Hacı Çelebi Yaman, amcasının 2016 yılında meydana gelen olayda 2 oğlu, torunu, ağabeyi ve yeğenleri olmak üzere 16 yakınını kaybettiğini hatırlattı.

Amcasının o günden beri hasta olduğunu ve böbrek hastası olduğunu söyleyen Yaman, o acıyla bugüne kadar hayatta kaldığını ifade etti.

Söylenecek çok şey olduğuna dikkat çeken Yaman, şunları söyledi:

“Gün onların yeri ve zamanı değil. Dün amcam vefat etti. Son taziye gününe giriyoruz. Ne bir yetkili bizi aradı, ne de bir soran oldu. Kimse taziyede bulunmadı. Demek o gün bizim değerimizdi. 16 aile terörden hayatını kaybetti” dedi. Şehit veriyorsa ve bir devlet görevlisi gelmiyorsa en büyük hatadır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu