Haber

Ereğli-Devrek karayolunda çalışmalar hızlandı

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Lideri Av. Saffet Bozkurt, Ereğli- Devrek Karayolu’nda çalışmaların süratli bir halde devam ettiğini belirterek, bölge halkının yakın bir vakitte daha konforlu bir yola kavuşacağını söyledi.

Ereğli-Devrek ilçelerini birbirine bağlayan ve bölgede yaklaşık 40 kadar köy ve bir beldenin kullandığı karayolunda çalışmalar aralıksız devam ediyor. AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Lideri Av. Saffet Bozkurt, misyona geldikleri günden bu yana üzerinde titizlikle durdukları Ereğli-Devrek karayolundaki çalışmaları yakından takip ettiklerini söyledi.

Bozkurt yaptığı açıklamada “Ereğli-Devrek karayolu iki ilçeyi birbirine bağlayacak olmasının yanı sıra bölgede 40’a yakın köy ve bir beldemizde yaşayan halkımız için büyük önem taşıyor. Göreve geldiğimizde bu yolun önemini başta Ulaştırma Bakanımız olmak üzere ilgili kurumlara her fırsatta söyledik, takibini yaptık. Ulaştırma Bakanımız Adil Karaismailoğlu’nun ilçemize yaptığı son ziyarette de ulaşım manasında birinci gündem unsurumuz Ereğli-Devrek karayoluydu. Bakanımız da bahse hassasiyet gösterdi ve gerekli talimatları verdi. Gerek Karayolları yetkilileri gerekse biz çalışmaları günlük olarak takip ediyoruz. Şu anda rastgele bir aksaklık yok. Armutlucuma ve Düzpelit köyleri ile Hasbeyler Köyü, Ortaköy Köyü civarında iki başka bölgede başka takımlar çalışıyor. Armutlucuma bölgesinde taş duvarları ve menfez üzere sanat yapıları tamamlanan, stabilize olarak yapılan kısımlarda asfaltlama noktasına gelindi. Bir taraftan yol açma, bir taraftan sanat yapıları ve bir taraftan da asfalt devam ediyor. Yol çalışmaları nedeniyle vakit zaman trafik farklı güzergahlardan veriliyor. Vatandaşlarımızdan bu mevzuda süreksiz müddet anlayış bekliyoruz. İnşallah 2023 seçimlerine kadar Ereğli-Devrek ortası karayolu tamamlanma kademesine gelecek ve bölge halkı daha konforlu bir yolda seyahat edecek.” dedi.

Bozkurt, AK Parti iktidarı olarak bölgede ki temel sıkıntılardan birini daha süratli bir biçimde tahlile kavuşturmanın haklı gururunu yaşadıklarını söyledi. – ZONGULDAK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu