Yaşam

Hüsnü Bozkurt’tan CHP’ye tepki: 30’a yakın ADD üyesinden biri değerlendirilmedi

ensonhaber.com

14 Mayıs’ta yapılacak seçimler Türkiye’nin gündeminde…

Cumhurbaşkanlığı adaylarının ardından partilerin vekilleri de açıklandı ve kampanyalar başladı.

Millet İttifakı, Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi ve Saadet Partisi’nin ortaklarının Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) listelerine alınmasına karar verildi.

Listelerdeki bazı isimler birçok CHP’liyi ayaklandırdı.

Hüsnü Bozkurt: Kemalist Düşünce Derneği’nden aday gösterilmedi.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Başkanı Hüsnü Bozkurt, CNN Türk’te konuyla ilgili soruları yanıtladı. “Kemalizm ırkçılıktır, Kemalistler faşisttir diyenleri Meclis’te görmek istemiyorum. 3’ü genel yönetim kurulu üyemiz olmak üzere 30’a yakın ADD üyesi, 20’ye yakın şube başkanı ve 7-8 üye başvurdu. .Hiçbiri değerlendirilmedi.Bu seçimi kınamıyorum.30’a yakın ADD üyesinden biri bile aday gösterilme ihtiyacı hissetmiyorsa bu bir tercihtir.”dedi.

Bozkurt, “CHP’li yetkililer zaten 30’ların CHP’si olmadığımızı söylüyorlar. CHP’yi değiştirdik, dönüştürdük diyorlar. Değişim ileriyse sorun yok ama metamorfozsa milletimiz değişecek. değerlendirin.”Demek istediğim, “ADD’lilerden hiçbiri aday olmaya layık görülmedi ama öte yandan Türk yargısını FETÖ’ye teslim eden bir anlayışı temsil edenler, Ergenekon ve Bolyoz kumpaslarına giden süreci tasarlayanlar yargılandı. tercihli.”terimleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu