Haber

İzmir’de Kemeraltı Çarşısı ve Alsancak’ta yaygaracılara operasyon

İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, tarihi Kemeraltı Çarşısı ve dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden biri olan Alsancak bölgesinde holiganlara ve seyyar satıcılara yönelik operasyon düzenledi. Kontrollerin ardından belirlenen kişilere işlem uygulandı. Yıl boyunca devam eden denetimlerde yaklaşık 22 işyerine işlem yapılırken toplam 200 bin 525 lira ceza kesildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan tarihi Kemeraltı Çarşısı ve Alsancak bölgesinde gürültücülere ve hanutçulara operasyon düzenledi. İzmir Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin de destek verdiği operasyonda, vatandaşları rahatsız edenler belirlenerek cezai işlem uygulandı.

Artan şikayetler üzerine Polis Kontrol Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından yapılan ağırlaştırılmış denetimlerin ardından son 7 ayda lansman ve tacizde bulunduğu tespit edilen 22 iş yeri hakkında ruhsat iptalini de içeren süre kapatma kararları alındı. Ayrıca 325 adet idari yaptırım karar tutanağı düzenlendi, toplam 200 bin 525 lira ceza kesildi. – İZMİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu