Ekonomi

JPMorgan, hisse senetleri için savunma duruşu önerdi

JPMorgan Chase & Co. Stratejisti Marko Kolanovic, bankacılıktaki gelişmelerin anonimliği artırdığını, bu nedenle yatırımcıların hisse senetlerinde savunmada kalması gerektiğini söyledi.

Pazartesi günü müşteriyle bir not paylaşan Kolanoviç, ekonomik büyüme iddialarında önümüzdeki aylarda yapılacak aşağı yönlü revizyonların piyasalardaki algıyı daha da bozabileceğini tahmin etti.

Teknoloji sektörü hisselerinin düşük tahvil faizlerinden olumlu etkilenmesinin beklendiğini belirten Kolanovic, bu nedenle ABD ve Avrupa hisselerinin daha avantajlı olacağını söyledi.

Michael Wilson liderliğindeki Morgan Stanley’in stratejistleri ise, Mayıs ayından sonra Fed’in faiz indirimlerini fiyatlayan tahvil piyasalarının artık merkez bankasının yönüne inanmadığını, bu durumun volatiliteyi artırdığını ve hisselerdeki karlılık beklentilerinin gerilediğini değerlendirdi. gerçek durumu yansıtmamaktadır.

Ancak banka iflasları ve resesyon endişelerine rağmen ABD’de S&P 500 endeksi kritik seviye olan 4.000’e doğru ilerlemeye devam ediyor. Endeks dün son 4 işlem gününde 3. kez bu seviyenin üzerinde test yaptı ve Şubat ayının sonundan bu yana 4 kez bu seviyenin üzerinde kapandı. Ancak Goldman Sachs Group Inc.’in hedge fonlardan sorumlu başkanı Tony Pasquariello, 4 binin üzerindeki hareketlerin uzun vadeli olmayacağını düşünüyor.

haberresadiye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu