Haber

Kızılay gönüllüleri milletin yanında

İki büyük depremin ardından bölgede yaklaşık 14 bin Kızılay gönüllüsü, profesyonel Kızılay ekiplerinin depremzedelere farklı noktalarda yardım etmesi için güveniyor.

İki büyük depremin ardından bölgede yaklaşık 14 bin Kızılay gönüllüsü, profesyonel Kızılay ekiplerinin depremzedelere farklı noktalarda yardım etmesi için güveniyor. Gönüllüler, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin tahsis ettiği helikopterlerin yanı sıra kara yoluyla da depremden etkilenen kırsal alanlara beslenme, barınma, giyecek ve hijyen malzemeleri ulaştırıyor.

Kızılay, deprem bölgelerinde 5 aşevi, 21 sahra mutfağı, 74 yemek aracı, 30 seyyar mutfak ve 3 seyyar fırın ile beslenme desteği sağlıyor. Kızılay’ın aşevleri, seyyar mutfakları ve sahra mutfaklarından AFAD’ın kurduğu çadır kentlere, depremzedelerin hizmetine açılan öğrenci yurtlarına, sporVatandaşların yoğun olduğu salon ve alanlara gönüllüler tarafından sıcak yemek gönderiliyor.

Depremzedelere yardım ulaştırmak için zamanla yarışan Kızılay, gönüllü desteğini de en iyi şekilde değerlendiriyor. 14 bine yakın Kızılay gönüllüsü, Kızılay’ın kırsala ulaşma ve gıda malzemesi dağıtma gücünü artırıyor. Kızılay çalışanları ve gönüllüleri, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait helikopterlerle ulaşımın zor olduğu köylere su ve gıda kolilerini ulaştırıyor. Ayrıca karadan hem TSK araçları hem de Kızılay araçları ile köylere acil yardım malzemeleri taşınıyor. – ANKARA

habercat.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu