Ekonomi

TOBB Başkanı’ndan ‘adil’ açıklama

ANKARA (İGFA) – Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, fuarların ekonominin büyümesinde hayati rol oynadığını belirterek, “Fuarlar dünyanın en eski fuarları olarak ticaretin kalbi olmaya devam ediyor. ekonomik etkileşim faaliyeti.” söz konusu.

Hisarcıklıoğlu mesajında ​​şu ifadelere yer verdi: “Küresel ticaretin kalbi, üretim ve ihracatın en önemli itici gücü olan fuarcılık sektörü aslında dünyanın en eski ekonomik ve sosyal etkileşim faaliyetidir. 2016 yılından bu yana her yıl Haziran ayının bir günü Uluslararası Fuarcılık Derneği (UFI) tarafından “Fuar Organizasyon Günü” olarak kutlanmaktadır.

Uluslararası Fuarcılık Derneği’nin 2023 yılı için ‘fuarlar herkes için bir buluşma noktası ve pazar yeri görevi görür’ beyanına da katılıyorum. Yılda 400’ün üzerinde fuar, 30 milyona yakın ziyaretçi ve yıllık 60 binin üzerinde katılımcı ile ülkemiz fuarcılık sektörü aynı zamanda şubelerin ve ekonominin buluşma noktasıdır. Fuarcılık departmanı, sanayi ve ticaret hacminin büyümesinde hayati bir rol oynamaktadır.

Bu niyetlerle, Türkiye’de fuarcılık sektörünün gelişimi için çalışan fuarcılarımızın, fuar merkezi işletmecilerimizin, fuar tedarikçilerimizin ve bu ekosistemde yer alan tüm paydaşlarımızın Dünya Fuarlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu