Ekonomi

Türk-İş Başkanı Atalay’dan asgari ücret çıkışı: Kırmızı çizgimiz 7 bin 785 TL

Asgari Fiyat Tespit Komisyonu’nun çalışma takviminin belirleneceği toplantıya katılan Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, katıldığı TRT Haber yayınında ‘kırmızı çizgilerini’ açıkladı.

Türk-İş’in önceki gün açıkladığı 7 bin 785 TL’yi ‘4 kişilik bir aile için açlık sınırı’ olarak açıklayan Atalay, “Bu rakamın altında bir konuda masada olmayacağız.”

Türk-İş Başkanı Atalay, “7 bin 785 liranın altı için bizim adımıza kabul edilmesi mümkün değil” sözleriyle durumu şöyle özetledi:

– Bunun altındaki bir rakamı kabul etme şansımız sıfır.

– Bir şeyler yayınlıyoruz. O zaman bize ‘Sen açıklıyorsun’ diye sormuyorlar mı? Ondan sonra gidip imzalayacaksın.’ Biz o işin içinde değiliz.

– 7 bin 785 TL kırmızı çizgimiz. Üstüne çıkmalı.

– Bizim hesabımıza göre gıdadaki artış yüzde 138. Çalışma Bakanı’nın iyi niyetinden şüphem yok. Ama burada yaşıyoruz. Emekçi markete, kasabaya, bakkala gidiyor, işsiz kalıyor, emekli oluyor. Dar ve sabit bir gelir üzerindedir. Küçük esnaf ve köylüler gidiyor.

– Neyin ne olduğunu biliyoruz. Yani ülkeyi yönetenler veya işveren sendikası bunu dikkate alarak bize bir rakam getirsin. Bundan sonra nerede duracağımızı biliyoruz. Bir numarayı 7’de, 14’te görelim. bununla ilgili olarak nasıl davrandığımız. Yani bu sayı kırmızı çizgi, altısı için masada değiliz. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu