Ekonomi

Worthington Steel hisseleri 4. çeyrek gelirinin tahminleri aşması nedeniyle düştü

COLUMBUS, Ohio – Katma değerli çelik işleme alanında lider Worthington Steel, Inc. (NYSE: WS), 2024 mali yılı dördüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı ve kazanç beklentilerini aştı ancak gelir beklentilerini hafif bir şekilde ıskaladı. Şirket hisseleri raporun ardından %0,7 değer kaybetti.

Şirket 1,06 $ hisse başına kazanç (EPS) açıklayarak 0,58 $ olan analist konsensüsünü 0,48 $ aştı. Ancak, çeyrek geliri 911 milyon $ olarak raporlandı ve 918,2 milyon $’lık konsensüs tahmininin altında kaldı.

Şirketin net satışları geçen yılın aynı çeyreğine kıyasla %3 artarak 884 milyon $’dan 911 milyon $’a yükseldi.

Worthington Steel’in başkanı ve CEO’su Geoff Gilmore, şirketin dördüncü çeyrekteki sağlam performansını çalışanlarının özverisine bağladı. Gilmore, “Çalışanlar Worthington Steel’in ivmesinin arkasındaki itici güç olmaya devam ediyor” dedi. Gilmore, şirketin organik büyüme ve stratejik birleşme ve satın almalar yoluyla strateji yürütme ve hissedar değeri yaratma konusundaki kararlılığını vurguladı.

Çeyrek faaliyet geliri, brüt kar marjındaki düşüş ve satış, genel ve idari giderlerdeki artış nedeniyle bir önceki yılki 89,8 milyon dolardan 67,3 milyon dolara geriledi. Kontrol gücü olan paylara atfedilebilen net kazançlar da yıldan yıla (YoY) 67,3 milyon $’dan 53,2 milyon $’a düşmüştür.

Faiz ve vergi öncesi kazancın bir ölçütü olan düzeltilmiş FVÖK, bir önceki yıl 98,4 milyon $ iken 70,4 milyon $ olarak gerçekleşmiştir. Şirket ayrıca General Motors’tan 2023 Yılın Tedarikçisi ödülünü alarak ve üst üste 12. yıl John Deere Ortak Düzey Tedarikçisi statüsünü koruyarak sektörde takdir görmeye devam etti.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu