Ekonomi

ZİHA’lar tarım için yola çıktı

ESKİŞEHİR (İGFA) – Kırsal kalkınma projeleri ve sağladığı desteklerle yerel yönetimlerde Türkiye’ye örnek teşkil eden Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, ektiği tahıllarla ekonomik açıdan zor günler yaşayan küçük çiftçi ve hayvan üreticilerine destek olmaya devam ediyor. onun tarım arazileri.

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi’nin 700 dekardan fazla alana ekilen buğday tarlalarında sıvı gübreleme çalışması yürüten Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, yaptıkları çalışmalarla bu alanda farkındalık yaratmaya devam ediyor. yeni nesil teknolojiler.

Tarımsal insansız hava araçları (ZİHA) ile sıvı gübreleme konusunda çalışan gruplar, uygulama sayesinde değerli bir tasarruf sağlandığını ifade etti. Sıvı gübre ve zirai ilaç gibi kimyasallar maliyeti yüksek ürünlerdir. Bu ürünlerle birlikte teknolojik cihazlar kullanıldığında kayıplar en aza indirilmektedir. Enerji maliyeti de önemli ölçüde azalır. Tarımda yeni nesil teknolojileri kullanarak tasarruf ve yüksek verim elde etmek için çalışmalarımız aralıksız devam ediyor.” dediler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu