Ekonomi

Gün Öncesi: Konut verileri, Alibaba, perakende raporları

Investing.com – Büyük mağaza Target ‘in (NYSE:TGT) paylaştığı kasvetli görünümün, kesime soğuk duş tesiri yapmasının akabinde Çarşamba günü pay senetleri paha kaybetti.

Target, müşterilerini bir şeyler satın alırken ödün vermeye zorlayan yüksek fiyatlarla gayret ediyor. Ayrıyeten stok fazlasını temizlemek için mallarda indirim yapmak zorunda. Son çeyrekte kâr yarı yarıya azaldı.

Bunun bir trendin işareti mi yoksa tek seferlik bir durum mu olduğu, Macy’s ve Kohl’s üzere öbür perakendecilerin de karlarını açıklayacağı Perşembe günü daha âlâ anlaşılabilir. Analistler, tatil satışlarına ait kılavuzlarına bakacak. Klasik olarak en büyük alışveriş dönemi, Şahane Cuma ile resmen başlayacak.

Çarşamba günü açıklanan geçen aya ilişkin perakende satış sayısı, beklenenden daha güçlü çıktı; bu da tüketicinin, artan fiyatlar karşısında bile dirençli olmaya devam ettiğinin bir işareti. Yatırımcılar, Fed’in önümüzdeki ay yapacağı toplantıda agresif faiz artırımı temposunu yavaşlatmaya başlayacağını umuyor. Perşembe günü açıklanacak işsizlik müracaatları verisi, Fed’in kararını etkileyebilir.

Lowe’s (NYSE:LOW) şaşırtan derecede güçlü sonuçlar elde etti ve tüm perakendecilerin tökezlemediğinin delili olarak tüm yıl görünümünü yükseltti. Lakin Lowe’s sonuçları, sakinlik yaşayan konut dalıyla bir tezat oluşturuyor. Perşembe ve Cuma günü bu hususla ilgili yeni datalar açıklanacak.

Bugün piyasaları etkileyebilecek üç gelişme:

1. Konut verileri

Konut dalının Ekim ayına ait yeni bilgileri TSİ 16.30’da açıklanacak. Konut başlangıçlarının bir evvelki aya nazaran ufak bir düşüşle 1,4 milyon, inşaat izinlerinin tekrar hafif bir düşüşle 1,5 milyon olması bekleniyor.

2. Alibaba kar raporu

Çinli e-ticaret devi Alibaba Group Holdings Ltd ADR’nin (NYSE:BABA), 208,5 milyar dolar gelir ve 11,74 dolar hisse başına kazanç raporlayacağı düşünülüyor.

3. Perakende kazanç raporları

Perakendecilerden yeni raporlar geliyor. Macy’s Inc (NYSE:M) 5,2 milyar dolar gelir ve pay başına 18 sent yarar; Kohl’s Corp (NYSE:KSS) 4,1 milyar dolar gelir ve pay başına 63 sent çıkar paylaşabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu