Haber

İşgal altındaki Batı Şeria’da bir Yahudi yerleşimci silahlı saldırıda ağır yaralandı

İşgal altındaki Batı Şeria’daki Eriha kenti yakınlarında düzenlenen silahlı saldırıda bir Yahudi yerleşimcinin ağır yaralandığı bildirildi.

İsrail ordu sözcüsünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Batı Şeria’nın merkezindeki Eriha civarında bulunan yasadışı Yahudi yerleşim yeri Beit HaArava yakınlarında silahlı saldırı düzenlendi.

İsrail acil servisinden yapılan açıklamada, saldırı sonucu 25 yaşındaki bir kişinin ağır yaralandığı belirtildi.

Açıklamada, baygın olduğu belirtilen yaralının ilk müdahalenin ardından Kudüs’teki bir hastaneye sevk edildiği belirtildi.

İsrail basını, güvenlik birimlerinin silahlı saldırının failini yakalamak için Eriha kentinde arama çalışması başlattığını yazdı.

İsrail ordusunun 11 Filistinliyi öldürdüğü Nablus baskını

İsrail güçlerinin 22 Şubat’ta Nablus’a çok sayıda noktadan düzenlediği baskın, bölgede gerilimi bir kez daha tırmandırmıştı.

Nablus’un tarihi Eski Kent bölgesinde bir evin etrafını saran İsrail askerleri, baskını protesto eden Filistinlilere gerçek mermilerle müdahale ederek 1 çocuk ve 2 yaşlı 11 Filistinliyi öldürdü, 6’sı ağır olmak üzere 100’den fazla Filistinliyi yaraladı. İsrail ordusu, tutuklanma emri bulunan üç Filistinli silahlı kişiye karşı operasyon düzenlediğini iddia etti.

Pazar günü Batı Şeria’nın kuzeyindeki Huwwara kasabasında düzenlenen silahlı baskında iki Yahudi yerleşimci öldürüldü. Akşam saatlerinde İsrail ordusunun gözetiminde Huwwara kasabasına gelen yüzlerce Yahudi yerleşimci, Filistinlilere karşı toplu intikam baskınları düzenledi. Yerleşimciler kasabadaki düzinelerce ev ve arabayı ateşe vermiş, Filistinlilere saldırmış ve evlerini taşlamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tecrübeli Ustasıyla Lider. %100 Garantili Hizmet. Teklif Alma Hızlı Servis Agı
Başa dön tuşu